Collection: Products
-
Full Academy. Enrollment Academy Tuition Prek- Kindergarten Semester 2
Regular price $450.00 USDRegular priceUnit price / per$900.00 USDSale price $450.00 USDSale -
Grades 8-12 Full Academy Tuition Semester 2 with teacher support and live classes
Regular price $400.00 USDRegular priceUnit price / per -
High School Credit Recovery and Repair 1 Course
Regular price $75.00 USDRegular priceUnit price / per$150.00 USDSale price $75.00 USDSale -
High School Credit Recovery and Repair 5+ courses
Regular price $400.00 USDRegular priceUnit price / per$1,000.00 USDSale price $400.00 USDSale -
Homeschool Elementary Writing Course Gr 4-5
Regular price $100.00 USDRegular priceUnit price / per$140.00 USDSale price $100.00 USDSale -
Homeschool Middle School Writing Class Gr 6-7
Regular price $120.00 USDRegular priceUnit price / per$160.00 USDSale price $120.00 USDSale -
International shipping
Regular price $0.00 USDRegular priceUnit price / per -
iReady Testing Fall, Winter, and Spring plus year-long enrichment practice access
Regular price $50.00 USDRegular priceUnit price / per$100.00 USDSale price $50.00 USDSale -
Law and Literature Grades 3-5
Regular price $250.00 USDRegular priceUnit price / per$650.00 USDSale price $250.00 USDSale -
Law and Literature grades 6-8
Regular price $250.00 USDRegular priceUnit price / per$650.00 USDSale price $250.00 USDSale -
Law and Literature grades 9-12
Regular price $250.00 USDRegular priceUnit price / per$650.00 USDSale price $250.00 USDSale -
Learning with Nature: Winter 2025 and Spring 2025
Regular price $225.00 USDRegular priceUnit price / per$450.00 USDSale price $225.00 USDSale -
Live Online Class of Choice 12 week access, 2 Classes/Week
Regular price $240.00 USDRegular priceUnit price / per$480.00 USDSale price $240.00 USDSale -
Live Online Class of Choice 6 week access, 1 Classes/Week
Regular price $60.00 USDRegular priceUnit price / per$150.00 USDSale price $60.00 USDSale -
Live Online Class of Choice 6 week access, 2 Classes/Week
Regular price $120.00 USDRegular priceUnit price / per$150.00 USDSale price $120.00 USDSale -
Live online Law and Literature classes with self paced curriculum offered at no extra cost to families.
Regular price $100.00 USDRegular priceUnit price / per$160.00 USDSale price $100.00 USDSale